تابلو برق استخر

تابلو برق استخر

امروزه تابلو برق‌ها مصارف گوناگونی دارند و به دلیل کاربردهای خاص در راستای محافظت از مدارهای الکتریکی و توزیع انرژی الکتریکی، برای هر مکانی قابل استفاده هستند. استخرها و جکوزی نیز از جمله مکان‌هایی هستند که برای تأمین ایمنی و انرژی برق از تابلو برق‌ها استفاده می‌کنند. تابلو برق استخری در زمره تابلو برق‌های صنعتی قرار می‌گیرد و به‌کارگیری آن در فضای استخر به یک امر الزامی مبدل شده است. تابلو برق استخر داری قابلیت‌های خاصی است که منجر به کیفیت بالا در کار استخر خواهد شد. تابلو برق‌های استخری به لحاظ طراحی و نقشه اجرا انعطاف بالایی دارند و بر اساس نیاز و سفارش مشتری ساخته می‌شوند.

در هنگام فروش تابلو برق سه پمپ در کنار آن وجود دارد که آن‌ها پمپ‌های جکوزی، تخلیه استخر و تصفیه‌کننده آب هستند. وجود چراغ، کلیدهای محافظ جان و تایمر در تابلو برق‌های استخر به کارایی بهتر آن‌ها منجر شده است. ساخت تابلو برق استخری بیانگر این است که به تابلو برق‌های موتورخانه شباهت دارد و برای استندبای شدن تجهیزات جکوزی و استخر در بخش موتورخانه مفید واقع می‌شود.

این تجهیزات استخری عبارت‌اند از: دیگ بخار، مشعل‌ها، الکتروموتورهای آب گرم و تصفیه جکوزی و استخر. هر فرد در هنگام انتخاب و خرید تابلو برق مورد نظر خود، نیاز و فضای استخر را ملاک قرار می‌دهد. لازم به ذکر است که در فضای استخری برای ایجاد روشنایی باید ترانس مبدل ۲۴/۲۲۰ ولت استفاده کنند تا بتوان با استفاده از آن، پنل‌های نور را تغذیه کرد؛ ویژگی بارز تابلو برق استخری استفاده از کلید محافظ جان برای بخش کلید اصلی است تا در قیاس با کلیدهای مینیاتوری، خطای کمتری داشته باشد و در مقابل جریان‌های نشتی حساسیت نشان دهد.

تابلو توزیع برق در استخر

دنبال تابلو برق صنعتی باکیفیت و برند معتبر می‌گردید؟ روی دکمه روبه‌رو کلیک کنید.

انواع تابلو برق استخر

تابلو برق‌های استخری در دو حالت دیواری و ایستاده عرضه می‌شوند که می‌توان آن‌ها را به‌صورت روکار و توکار نصب کرد. فضایی که در موتورخانه برای نصب تابلو برق وجود دارد ملاک انتخاب ایستاده یا دیواری بودن تابلو برق خواهد بود. ساخت تابلو برق استخری دارای رله‌های کنتاکتوری است که امکان تنظیمات دستی و خودکار را برای استندبای شدن تجهیزات استخری فراهم می‌کند تا اپراتور حسب شرایط به setting آن اقدام کند.

یک نکته مهم در هنگام تابلو برق استخری این است که باید توجه شود تابلوی مذکور، بتواند به طور متناوب و هم‌زمان پمپ‌های تصفیه‌کننده را تنظیم کند. رنگی که برای پوشش محفظه خارجی تابلو به‌کاررفته از نوع الکترواستاتیک است که دارای خاصیت ضدحریق بودن است و با روش کوره‌ای تولید گردیده است. تولید تابلو برق همواره با رعایت استانداردهای فنی انجام می‌شود. محفظه‌های فلزی تابلو برق از ورقه‌های روغنی ساخته می‌شود که می‌تواند برای استخر و جکوزی‌های مختلف به کار رود.

تابلو برق تاسیسات استخر

⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️

مشاهده انواع تابلو برق ایستاده 

⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️

استفاده از تابلو برق چه اهمیتی دارد؟

فضای مرطوب و رسانا بودن ویژگی‌هایی هستند که قادر به خطرناک کردن استخر هستند، به صورتی که احتمال آسیب جانی را افزایش می‌دهند. با این وجود استفاده از تجهیزات ایمن سبب می‌شود تا در عین امنیت برای ابزار، ایمنی جان انسان نیز تأمین شود تا بتواند از این فضا استفاده کند. شایان‌ ذکر است که در بستر آب انسان در مقابل برق‌گرفتگی بسیار آسیب‌ پذیر بوده و در زمان کوتاهی خطرات زیادی وی را تهدید جانی خواهد کرد.

واضح و مبرهن بوده که استفاده از سیستم ایمنی مانند انواع تابلو برق‌های استخری می‌تواند آسیب‌های جانی را کاهش دهد و برای کسانی که از استخر استفاده می‌کنند، سلامت و ایمنی تأمین نماید. درنهایت باید گفت که انتخاب تابلو برقی که بتواند در برابر اتصالات کوتاه برق و جرقه‌های آتش مقاومت کند، اهمیت بالایی داشته و یک امر ضروری به شمار می‌رود.

تابلو هوشمند کنترل استخر

🔶 🔶 🔶 🔶 🔶

خرید اینترنتی تابلو برق روکار

🔶 🔶 🔶 🔶 🔶

مشخصات تابلو برق استخر

تابلو برق استخری برق سه‌فاز ورودی را بعد از انسداد سامانه‌های ورود، به داخل کلید و فیوز محافظ جان هدایت می‌کند تا درصورتی‌که جریان از حد مجاز بیشتر شد یا به اطراف نشتی داشت، بتواند آن را قطع کند. بعد از این مرحله انرژی الکتریکی وارد کلیدهای مینیاتوری تک‌فاز یا سه‌فاز می‌شود تا در صورت بار اضافی یا نشتی مدار را از سرچشمه قطع کند. مراحل بعد از کلیدهای مینیاتوری مربوط به کنتاکتورها و بی‌متال می‌شود که در نهایت به پایانه خروجی تابلو برق متصل خواهد شد.

برای اینکه بتوان جریان تابلو برق را به طور دلخواه تنظیم کرد، برای بی‌متال‌ها پیچ تنظیم جریان تعبیه شده است. برای سه عملکرد کنترل، جابه‌جایی و قطعی فاز از یک کنترل فاز استفاده می‌کنند تا در صورت بروز خطا در جریان عبوری، مدار را سریعاً قطع کند و از آن حفاظت نماید. نمایش قطع یا وصل بودن جریان سه‌فاز ورودی به تابلو برق برعهده چراغ‌های سیگنالی است و برای تعیین چگونگی عملکرد کنتاکتورها نیز یک کلید دوطرفه قرار می‌دهند که با دو حالت اتومات و دستی قابل تنظیم خواهد بود. مشخصات ظاهری و ساخت تابلو برق استخری عبارت‌اند از: سایز ۷۰×۸۰.۳ نوع پمپ جکوزی، تصفیه‌کننده آب و تخلیه استخری، ۴ عدد تایمر ۲۴ ساعته، ۶ عدد چراغ ۱۲ ولت برای ولتاژ مستقیم، تایمر جکوزی، تایمر تصفیه و یک تایمر برای پنل روشنایی

توزیع برق در استخرها

قیمت تابلو برق استخر

ساختمان استخر و جکوزی موردنظر در انتخاب شکل و سایز تابلو برق نقش بسزایی دارد؛ طبیعتاً هر نوع تابلو برق استخری باتوجه‌به قابلیت‌ها و تجهیزاتی که دارد قیمت متفاوتی خواهد داشت. در هنگام خرید تابلو استخری باید مشخصات تابلو برق مدنظر را بیان کرد و اندازه‌های موتورخانه استخر را ارائه داد تا یک تابلوی مناسب خریداری شود بدون اینکه هزینه گزافی صرف گردد. تعداد چراغ‌ها، تعداد تایمر، سایز، نوع تابلو برق، ساعت‌ها و کلیه تجهیزات به‌کار رفته در تابلو برق، تعیین‌ کننده قیمت آن هستند؛ امروزه به دلیل نوسانات موجود در حوزه بازار فنی باید برای خرید تابلو برق‌ها از قیمت به‌روز آن آگاهی داشت.

سخن نهایی

ممنون از اینکه ما را تا پایان مقاله «تابلو برق استخر» همراهی کردید. درصورت وجود هرگونه نظر یا سؤال، تابلو پاور با آغوشی باز پذیرای نظرات و سؤالات شماست؛ برای ما کامنت بگذارید یا با شماره‌های درج شده در وبسایت با ما تماس بگیرید.

به‌روز رسانی در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۴۰۰

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*