تعمیر تابلو برق

تعمیر تابلو برق

تعمیر تابلو برق:‌ تابلو برق، جریان الکتریسیته را در تمام قسمت‌های خانه شما کنترل می‌کند. تابلو برق قدیمی‌ یا آسیب دیده خود را در اسرع وقت تعمیر کنید تا خانواده شما راحت و ایمن باشند. هر تعمیر تابلو برق با بازرسی کامل تابلو و ارزیابی خانه آغاز می‌شود. ما میخواهیم مطمئن شویم که همه مسائل الکتریکی را شناسایی کرده و راه حل‌های موثری ارائه می‌دهیم. از جمله خدماتی که در تعمیر تابلو برق انجام می‌شود شامل موارد زیر است:

🔶 زمانی که تابلو برق فعلی شما نیازهای برق خانگی شما را برآورده نمی‌کند، تابلو برق ارتقا می‌بایست ارتقا یابد.

🔶 تعویض کلید مدار برای افزایش کارایی وسایل برقی منزل شما
🔶 نصب مدارهای اضافی برای بهبود تحویل برق در خانه شما
🔶 سیم کشی مجدد تابلو برق برای اطمینان از ایمنی خانواده شما
🔶 تعویض بار اتوبوس برای عملکرد و ایمنی بیشتر
🔶 جابجایی تابلو برق به دلیل رطوبت یا نگرانی‌های دیگر
🔶 در تعمیر تابلو برق می‌توانید از تابلو پاور نیز استفاده کرده و آن را جایگزین مدل‌های قبلی نمایید.

عیب یابی تابلو برق

دنبال تابلو برق صنعتی باکیفیت و برند معتبر می‌گردید؟ روی دکمه روبه‌رو کلیک کنید.

عیب یابی تابلو برق

عیب یابی تابلو برق در واقع به شما کمک می‌کند؛ علت عدم کارکرد مناسب تابلو برق را متوجه شوید و یا با کمک علائمی‌ که مشاهده می‌کنید، در صدد رفع آنها و عیب یابی تابلو برق برآیید. هنگامی‌ که مداری جریان الکتریکی بیش از ظرفیت خود را دریافت کند، تابلو برق گرم می‌شود و کلید قطع؛ جریان برق را قطع می‌کند.
کلیدهای مدار ممکن است به دلایل مختلف خراب شوند، اما هر چه خانه شما قدیمی‌تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که با تعمیر کلید مدار مواجه شوید. سیستم‌های الکتریکی قدیمی برای تأمین برق کافی برای الکترونیک مدرن، تجهیزات HVAC و لوازم خانگی مجهز نیستند. صاعقه، خرابی لوله‌های آب و ساییدگی سیم‌ها نیز می‌تواند مشکلات بزرگی در داخل تابلوهای برق ایجاد کند. موارد و علائمی‌که در این بخش ذکر می‌شود، نشان دهنده نیاز به عیب یابی و تعمیر تابلو برق است:

💠 قطع کننده مدار به طور مکرر کار می‌کند.

💠 قطع کننده مدار بازنشانی نمی‌شود.

💠 یک مدارشکن احساس گرما می‌کند.

💠 دود و یا بوی سوختگی از تابلو برق می‌آید.

💠 سیم‌های داخل تابلوی برق فرسوده یا ذوب شده به نظر می‌رسند.

💠 صدای خس خس یا صدایی از صفحه برق می‌آید.

💠 دستگاه‌ها با قدرت کامل کار نمی‌کنند.

💠 بریکرها مدام در حال حرکت هستند.

💠 چراغ‌های سوسو زن

💠 تابلو برق قدیمی

💠 هادی‌های گرمایش بیش از حد

💠 جعبه پانل می‌ترکد.

💠 پریزهای دو شاخه جرقه می‌زنند.

علل بروز عیب در تابلو برق

تابلوهای برق به محافظت از اموال شما کمک می‌کند. هنگامی‌که واحدها نیاز به تعمیر دارند، مهم است که مشکل را در اسرع وقت برطرف کنید تا از آتش سوزی و سایر تهدیدات برای خانه یا ساختمان شما جلوگیری شود. علت‌های مختلفی باعث بروز عیب در تابلو برق‌ها می‌شود. بیشتر اوقات، علائم متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد تابلو برق خود را تعویض کنید. به عنوان مثال، اگر تابلو برق شما قدیمی‌ است، به احتمال زیاد با سوسو زدن چراغ‌ها یا بوی سوختگی مشکل دارید. به طور مشابه، اگر از نوارهای برق بیشتری استفاده کرده‌اید، به احتمال زیاد متوجه شده‌اید که مجبور به تنظیم مجدد قطع کننده‌ها هستید. از جمله علت‌های بروز عیب در تابلو برق، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

شل‌بودن اتصالات داخلی

اگر تابلو برق دارای اتصالات داخلی شل باشد و به صورت محکم بسته نشده باشند، میزان مقاومت قطعات و تجهیزات کاهش می‌یابند و این امر باعث به وجود آمدن اتصال کوتاه و یا بالا رفتن حرارت و در نتیجه آتش سوزی می‌شود.‌

نامتعادل بودن‌ بار

در تابلو برق میزان نامتعادل بودن بار بسته به جریان برق مختلف است. اگر جریان به صورت سه فاز وارد مدار شود و به صورت نامتعادل میان قطعات تقسیم شود، تابلو برق داغ می‌کند و باعث آتش سوزی می‌شود.

وجود اضافه‌ بار

وجود اضافه بار یکی از علت‌های بروز عیب در تابلو برق‌ها است. خانه‌ها یا ساختمان‌های قدیمی‌ ممکن است آمپر کافی در تابلو برق نداشته باشند. این می‌تواند منجر به یک پانل شلوغ با قطع کننده‌های دو ضربه‌ای با چندین سیم متصل به همان‌شکن شود. قطع کننده‌های مدار که به طور منظم خاموش می‌شوند و مدارهای دارای بار اضافه معمولاً به یک تابلو برق کاملاً جدید نیاز دارند. یک برقکار می‌تواند به شما در مورد میزان برق مورد نیاز خانه شما کمک کند. پانل‌های برق خانه‌های قدیمی اغلب ۶۰ یا ۱۰۰ آمپر شارژ می‌شوند، اما بیشتر خانه‌های جدیدتر دارای پنل‌های ۲۰۰ آمپری هستند که اکنون نیاز برق خانواده شما را برآورده می‌کند و فضای زیادی برای رشد آینده دارد.

عدم استفاده از کابلشوی بیمتال

هنگام ساخت تابلو برق از کابلشو مسی استفاده می‌شود و این امر باعث می‌شود احتمال ساییدگی محل اتصال کاهش یابد و از داغ شدن تابلو برق جلوگیری شود. در صورت‌ عدم استفاده از کابلشوی بیمتال، در تابلو برق ممکن است عیب در تابلو برق به وجود آید.‌

نحوه عیب یابی تابلو برق

تابلو برق دارای طراحی قدیمی است

تابلوهای برق در طول زمان تکامل یافته‌اند و بسیاری از طرح‌هایی که در اواسط قرن بیستم رایج بودند، دیگر نیازهای برق معاصر را برآورده نمی‌کنند. اگر پنل شما دارای طراحی باس اسپلیت است که به جای یک قطع کننده مدار اولیه، بر روی یک دوجین قطع کننده تکیه می‌کند، ممکن است تعویض شود. این طرح ۴۰ سال پیش نیاز صاحبان خانه را برآورده می‌کرد، اما تعداد دستگاه‌هایی که اکثر خانه‌ها از آن استفاده می‌کنند و مقدار برقی که امروزه اکثر خانه‌ها به آن نیاز دارند، این پانل‌های قدیمی را مستعد بارگذاری اضافی می‌کند. 

⚠️ درباره تابلو برق سه فاز بیشتر بدانید! ⚠️

تابلو برق به شدت داغ می شود

گرم شدن تابلو برق یا بوی سوختگی خفیف در اطراف پنل نشانه یک مشکل بزرگ است. این مسائل معمولاً نشان میدهد که سیم کشی پشت پانل فرسوده یا در معرض دید قرار گرفته است. از آنجایی که سیم‌های آسیب دیده یا در معرض خطر می‌توانند باعث آتش سوزی در خانه شما شوند و منجر به از بین رفتن جعبه‌ شکن شما شوند، بهتر است زمانی که این مسائل به شما توجه می‌شود کل تابلو برق را تعویض کنید. 

چراغ‌ها و لامپ‌های خانه سوسو می‌زند

چراغ‌های خانه شما فقط زمانی باید کم نور شوند که به یک کلید دیمر متصل شوند. هر نمونه دیگری از کم نور شدن یا سوسو زدن نشان دهنده مشکلی در تابلوی برق یا شرکت برق شما است. برخی اوقات ممکن است در نتیجه طوفان‌های بزرگ یاترانسفورماتورهای منفجر شده، شرکت‌های برق دچار خاموشی یا در دسترس بودن کمتر شوند. در این موارد با کارشناسان برق تماس بگیرید تا مشکلات تابلو برق را به دقت بررسی کند.

در این موارد با کارشناسان برق تابلو پاور تماس بگیرید تا مشکلات تابلو برق شما را به دقت بررسی کنند.

021-36612997

جعبه فیوز قدیمی

دهه‌های پیش، خانه‌ها با سیستم جعبه فیوز ساخته می‌شدند. این نوع جعبه برق دارای فیوزهایی است که با گرم شدن بیش از حد می‌سوزند؛ پس این فیوزها باید تعویض شوند. با کلیدهای مدار، اگر نتواند مقدار برقی را که از آن عبور می‌کند کنترل کند، قطع می‌شود، بنابراین معمولاً می‌توانید آن را دوباره روشن کنید.

نکات مهم در عیب یابی تابلو برق

برای اطمینان از عملکرد صحیح تابلو برق مهم است که بازرسی‌های حرفه‌ای منظم را در بازه‌های زمانی دوره‌ای انجام بدهید؛‌ همچنین نکات مهمی‌ در عیب‌یابی تابلو برق وجود دارد که توجه به آن‌ها باعث افزایش کیفیت و ایمنی کار می‌شود؛ به موارد زیر توجه نمایید:

◀️ کنتور برق را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می‌کند.

◀️ کابل‌های وارد شده به خانه خود را بررسی کنید و به دنبال آسیب آن باشید.

◀️ سیستم زمین را بررسی کنید.

◀️ تابلوی برق را از نظر ساییدگی و پارگی بررسی کنید.

◀️ پانل را از نظر شلوغی بررسی کنید.

◀️ به دنبال مشکلات سیم کشی باشید.

◀️ به دنبال حفاظت از ولتاژ بر روی پانل و لوازم خانگی باشید.

سخن نهایی

در این مقاله «تعمیر تابلو برق» عیب‌ یابی تابلو یرق، علل بروز این ایرادات و نکات عیب یابی تابلو برق کامل مورد برسی قرار گرفت. درصورت وجود هرگونه نظر یا سؤال، تابلو پاور با آغوشی باز پذیرای نظرات و سؤالات شماست؛ برای ما کامنت بگذارید یا با شماره‌های درج شده در وبسایت با ما تماس بگیرید.

به‌روز رسانی در تاریخ ۲۵ آبان ۱۴۰۰

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*