اصول طراحی تابلو برق

اصول طراحی تابلو برق

اصول طراحی تابلو برق: تابلوهای برق شامل مدارهای قدرت یا مدارهای کنترل (یا هر دو) هستند که سیگنال‌هایی را ارائه می‌دهند که عملکرد ماشین آلات یا تجهیزات را هدایت می‌کنند. پانل‌های کنترل صنعتی شامل برق اصلی و تجهیزات کنترل شده نمی‌شوند؛ در عوض، پانل بر روی یک پانل پشتی (یا پانل فرعی) یا در یک محفظه بسته به کاربرد نصب می‌شود. طراحی پانل کنترل صنعتی با وزن کردن الزامات و مشخصات طراحی و تهیه شماتیک‌ها آغاز می‌شود، اما فرآیند طراحی می‌تواند کاملاً پیچیده باشد تا اطمینان حاصل شود که تمام استانداردهای نظارتی قابل اجرا و الزامات ایمنی رعایت می‌شوند. طراحی پنل کنترل برای تجهیزات و ماشین آلات صنعتی یک کار مهم است که منجر به ایجاد یک رابط طراحی شده برای کنترل یک ماشین یا فرآیند می‌شود. انتخاب یک محفظه مناسب و یک پنل پشتی که سخت‌افزار الکتریکی را در خود جای دهد، موضوع ساده‌ای نیست؛ بنابراین، سخت‌ افزار مناسب باید روی پانل پشتی نصب شود و به‌طور مناسب سیم‌کشی و در دستگاه ادغام شود. هر گونه پیکربندی نامناسب می‌تواند منجر به عملکرد نادرست تابلو برق و تجهیزات برقی شود، اما احتمالاً خطرات غیرضروری را نیز برای اپراتورها ایجاد می‌کند. این فرآیند همیشه باید با ارزیابی مشخصات، الزامات و استانداردهای نظارتی آغاز شود. پس از ارزیابی این ملاحظات، نقشه‌هایی برای تشریح پیکربندی خاص سیم کشی، مدارها، کنترل‌ها و هر جنبه دیگری از تابلو برق کنترل نهایی ایجاد می‌شود. طراحی خوب تابلو برق، هم نیازهای الکتریکی و هم فیزیکی را برطرف می‌کند. این نقشه‌ها باید شامل موارد زیر باشد:

💠 نمودار عملکردی

💠 نمودار I/O (ورودی/خروجی)

💠 توزیع قدرت

💠 طرح‌بندی کابینت و پنل پشتی را کنترل کنید.

💠 لایحه مواد

از آنجا که عناصر زیادی در یک شماتیک مناسب وجود دارد، فهرست مطالب نیز توصیه می‌شود. شماتیک پایه و اساس توسعه بعدی یک پانل کنترل صنعتی است.

طراحی تابلو برق

دنبال تابلو برق صنعتی باکیفیت و برند معتبر می‌گردید؟ روی دکمه روبه‌رو کلیک کنید.

الزامات و دستورالعمل طراحی و ساخت تابلو برق

الزامات و دستور العمل طراحی و ساخت تابلو برق مانند تمام استانداردهای نظارتی، استانداردهای پانل کنترل صنعتی در طول زمان در معرض تغییر هستند و در واقع یکی از مرتبط‌ترین استانداردها، UL ۵۰۸، اخیراً حذف شده و با استاندارد بین المللی هماهنگ، به روز و جایگزین شده است. به دلیل تغییر ماهیت استانداردهای نظارتی، به روز ماندن در مورد الزامات فعلی مهم است.

♦️ NEC

کد ملی برق (NEC) و یا NFPA ۷۰، یک استاندارد طور گسترده‌ای پذیرفته برای نصب ایمن از تجهیزات الکتریکی و سیم کشی است. NEC توسط ایالت یا منطقه برای استانداردسازی اجرای شیوه‌های الکتریکی ایمن تصویب می‌شود. ماده ۴۰۹ تابلوهای کنترل صنعتی را در بر می‌گیرد و در مورد تابلوهایی که برای استفاده عمومی‌ در ولتاژ ۶۰۰ ولت یا کمتر در مکان‌های معمولی در نظر گرفته شده‌اند، اعمال می‌شود. ماده ۴۰۹ تصریح می‌کند که تابلوهای کنترل صنعتی باید برای رتبه‌بندی جریان اتصال کوتاه (SCCR) ارزیابی و علامت‌گذاری شوند که با ارزیابی هر فیدر به‌صورت جداگانه و همچنین تمام مدارهای انشعاب تعیین می‌شود. کوچکترین مقدار kA به عنوان مقدار kA برای پانل، به عنوان یک کل استفاده می‌شود. مقدار kA باید بیشتر از مقدار kA منبع ورودی باشد تا پانل نصب شود.

♦️ NFPA ۷۹

NFPA (انجمن ملی حفاظت از آتش) ۷۹ بخشی از NEC است که به استانداردهای سیم کشی ماشین آلات صنعتی مربوط می‌شود. دامنه این استاندارد شامل عناصر الکتریکی و الکترونیکی تمام ماشین‌هایی می‌شود که با ولتاژ ۶۰۰ ولت یا کمتر از آن کار می‌کنند، از جمله ماشین‌های قالب‌گیری تزریقی، ماشین‌ آلات مونتاژ، ماشین‌ ابزار و ماشین‌آلات جابجایی مواد و همچنین ماشین‌ آلات بازرسی و تست.

NFPA ۷۹ حفاظتی را برای ماشین آلات صنعتی با هدف محافظت از اپراتورها، تجهیزات، تأسیسات و کارهای در حال انجام در برابر آتش سوزی و خطرات الکتریکی ارائه می‌دهد. بخش‌هایی از NFPA ۷۹ به مدارهای کنترل و عملکردهای کنترل، رابط اپراتور و دستگاه‌های کنترل، مکان، نصب و محفظه‌های تجهیزات کنترلی و سایر موضوعات مرتبط با طراحی پانل‌های کنترل صنعتی مربوط می‌شود.

♦️ UL ۵۰۸ و UL ۶۰۹۴۷-۴-۱

UL ۵۰۸ یکی از مهمترین استانداردهایی بود که سال‌ها به رسمیت شناخته شد، اما این استاندارد اخیراً حذف شده و با UL ۶۰۹۴۷-۴-۱ جایگزین شده است. قبل از ۲۶ ژانویه ۲۰۱۲، کنترل پنل‌های فهرست شده با استاندارد UL ۶۰۹۴۷-۴ ارزیابی شدند. اگر مشتری به طور خاص درخواست می‌کرد که یک پانل با UL-508 ارزیابی شود، این کار مجاز بود. از ۲۶ ژانویه ۲۰۱۲ تا ۲۶ ژانویه ۲۰۱۷، تابلوهای کنترل صنعتی جدید به UL ۶۰۹۴۷-۴ ارزیابی شدند. با این حال، درصورت درخواست، ارزیابی تجدید نظر در پانل‌های کنترل موجود در UL-508 مجاز بود. پس از ۲۷ ژانویه ۲۰۱۷، تمام تابلوهای کنترل صنعتی ذکر شده باید دارای مشخصات UL ۶۰۹۴۷-۴-۱ باشند.

جدول الزامات و استانداردهای طراحی تابلو برق

پوشش دهندهاستاندارد
کنترل کننده‌های پمپ آتش نشانیUL 218: استاندارد برای کنترل کننده‌های پمپ آتش نشانی
تجهیزات درنظر گرفته شده برای استفاده در مکان‌های خطرناکUL 1203: استاندارد برای تجهیزات الکتریکی ضد انفجار و ضد گرد و غبار برای استفاده در مکان‌های خطرناک (طبقه بندی شده)
تابلوهای کنترل صنعتی با موانع ایمنی ذاتی در نظر گرفته شده برای اتصال به مدارها در مکان‌های خطرناکUL 698A: استاندارد پانل‌های کنترل صنعتی مربوط به مکان‌های خطرناک (طبقه بندی شده)
مراکز کنترل موتورUL 845: استاندارد برای مراکز کنترل موتور
مجموعه‌های واحد کنترل الکتریکی یا تجهیزات حاوی واحدهای کنترل الکتریکی برای سیستم‌های سیگنالینگ حفاظتی در برابر آتشUL 864: استاندارد برای واحدهای کنترل و لوازم جانبی برای سیستم‌های اعلام حریق
مجموعه‌های مستقل از قطع کننده‌های مدار و برنامه‌های کاربردی مرتبطUL 891: استاندارد برای تابلوهای برق
هر گونه تجهیزات لازم برای تأمین روشنایی و یا برق خودکار به مناطق بحرانی و یا تجهیزات ضروری برای ایمنی جان انسان‌هاUL 924: استاندارد برای روشنایی اضطراری و تجهیزات برق
تجهیزات کنترلی برای استخرها و اسپاهاUL 1563: استاندارد برای اسپاهای الکتریکی، مجموعه‌های تجهیزات، و تجهیزات مرتبط
کنترل پنل‌های قابل حمل برای کاربردهای خاصUL 1640: استاندارد برای تجهیزات توزیع برق قابل حمل
تجهیزات برای کنترل پیل‌های سوختی، سیستم‌های فتوولتائیک یا سیستم‌های تعاملی شهریUL 1741: استاندارد برای اینورترها، مبدل‌ها، کنترل‌کننده‌ها و تجهیزات سیستم اتصال برای استفاده با منابع انرژی توزیع شده
محفظه‌ها یا پایه‌هایی که دارای پایانه‌هایی برای اتصال هادی‌های مدار قدرت هستند.UL 1773: استاندارد برای جعبه‌های پایان
پانل‌های کنترلی را پوشش می‌دهد که حاوی تجهیزات هشدار اضطراری و همچنین تجهیزات زنگ واقعی هستند.UL 2017: استاندارد برای دستگاه‌ها و سیستم‌های سیگنالینگ همه منظوره
تجهیزات برای تشخیص گاز یا بخارUL 2075: استاندارد برای آشکارسازها و حسگرهای گاز و بخار
پانل‌های کنترل را با تجهیزات ارتباطی عمدتاً پوشش می‌دهد.UL 60950-1: استاندارد تجهیزات فناوری اطلاعات – ایمنی – قسمت 1: الزامات عمومی
تجهیزات کنترل برای استفاده در سیستم‌های کنترل دسترسی فیزیکیUL 294: استاندارد برای واحدهای سیستم کنترل دسترسی
تجهیزات کنترلی که برای اهداف بازدارنده سرقت یا هشدار در نظر گرفته شده است.UL 1037: استاندارد برای هشدار دهنده‌ها و دستگاه‌های ضد سرقت
تجهیزاتی برای برق انداختن یا غیرفعال کردن بارهای الکتریکی برای دستیابی به استفاده مطلوب از توان الکتریکیUL 916: استاندارد تجهیزات مدیریت انرژی

مراحل طراحی تأسیسات الکتریکی تابلو برق

مراحل طراحی تأسیسات الکتریکی تابلو برق شامل موارد زیر است:

1. انتخاب و تهیه محوطه و فضای مورد نیاز

2. مشخص نمودن ​اندازه سیم‌​ها و انواع قطعات

3. انتخاب اجزاء و مدارهای کنترل

4. انتخاب​ هادی​‌های تأمین کننده جریان

5. مدیریت حفاظت در مقابل جریان زیاد

6. تهیه و انتخاب دستگاه​‌های اپراتور مانند اهرم‌​ها و شستی‌های برق

7. برچسب و کدگذاری

8. نصب پانل​‌های جلو و پشتی

چیدمان لوازم تابلو برق و محل نصب صحیح آن‌ها

چیدمان لوازم تابلو برق و محل نصب صحیح آن​ها بسته به کاربرد تابلو برق متفاوت است؛ به صورت کلی دو نوع تابلو برق وجود دارد:

🔶 تابلوهای توزیع عمومی

کلید و فیوز و … معمولاً روی یک شاسی در پشت تابلو قرار دارند. نشانگرها و وسایل کنترلی (متر، لامپ، دکمه فشاری و …) در قسمت جلویی تابلو نصب می‌​شوند. قرار دادن قطعات در داخل محفظه مستلزم مطالعه بسیار دقیق است، با در نظر گرفتن ابعاد هر مورد، اتصالاتی که باید به آن ایجاد شود و فاصله​‌های لازم برای اطمینان از عملکرد ایمن و بدون مشکل، در نظر گرفته شود. این نوع چیدمان اغلب برای تابلو برق فشار متوسط مناسب است.

🔶 تابلوهای توزیع عملکردی

این تابلوهای توزیع که عموماً به کاربردهای خاص اختصاص داده شده​‌اند از ماژول​‌های عملکردی تشکیل شده​‌اند که شامل دستگاه​‌های تابلو برق همراه با لوازم جانبی استاندارد برای نصب و اتصالات است که سطح بالایی از قابلیت اطمینان و ظرفیت عالی برای تغییرات لحظه آخری و آینده را تضمین می‌​کند. تابلو‌های توزیع عملکردی شامل تابلو پاور نیز می​‌شود.

ابعاد واندازه‌های لوازم تابلو برق

تابلو برق دارای ابعاد و اندازه‌های مختلف است و ابعاد لوازم باتوجه به ابعاد تابلو برق و نوع کاربرد انتخاب می‌شود. اطلاع از ابعاد و فضاهای مورد نیاز برای نصب قطعات اهمیت ویژه‌ای دارد و در ابتدای کار برای طراحی تابلو برق نیاز است. جدول ابعاد و اندازه لوازم تابلو برق به شما کمک می‌کند، اندازه تقریبی اجزا را مشخص کنید. این ابعاد و اندازه‌ها، باتوجه به برند مختلف هستند.

ابعاد لوازم تابلو برق

نکات راه اندازی تابلو برق‌ها

نکات مختلفی برای راه‌ اندازی تابلو برق‌ها در نظر گرفته می‌شود که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

◀️ فضاهای خالی موجود در تابلو برق برای کلیدهای ۶۳ تا ۲۰۰ آمپر حدود ۳ سانتی‌متر است.

◀️ داکت کشی در تابلو برق با توجه به حجم سیم انجام می‌شود و با ابعاد سیم متناسب است و به ارتفاع و عرض سیم بستگی دارد.

◀️ برای محافظ روشنایی از فیوز مینیاتوری تک فاز ۱۶ تا ۲۰ آمپر استفاده شود.

◀️ از ترموستارت دیجیتال می‌توان استفاده نمود.

◀️ پس از راه‌اندازی تابلو برق از عدم برق داشتن بدنه تابلو برق اطمینان حاصل کنید.

◀️ سیم ارتینگ را به بدنه تابلو برق متصل نمایید.

سخن نهایی

در اصول طراحی تابلو برق‌، از الزامات و استانداردهای مختلف استفاده می‌شود. این الزامات به دو صورت تقسیم می‌شود که شامل موارد زیر است:

✅ الزامات ساخت و ساز

✅ الزامات عملکرد

✅ طراح تابلو برق با در نظر گرفتن موارد زیر می‌تواند تابلو برق را طراحی کند.

✅ آزمایش تابلو برق

✅ محاسبه میزان فضا خالی، از جمله استفاده از حاشیه

✅ ایمنی مناسب

✅ مقایسه با طرح مرجع

✅ آزمایش شده

برای طراحی تابلو برق از ویژگی‌های مختلف استفاده می‌شود که از جمله می‌توان به در نظر گرفتن استانداردها، ابعاد واندازه‌ها، میزان درجه حرارت سیم‌ها، میزان جریان ورودی هر قطعه اشاره نمود. درصورت وجود هرگونه نظر یا سؤال، تابلو پاور با آغوشی باز پذیرای نظرات و سؤالات شماست؛ برای ما کامنت بگذارید یا با شماره‌های درج شده در وبسایت با ما تماس بگیرید.

به‌روز رسانی در تاریخ ۲۶ آبان ۱۴۰۰

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*